שאלות נפוצות

מה זה פסיכיאטר?

פסיכיאטר הוא רופא המתמחה בפסיכיאטריה, ענף רפואה המוקדש לאבחון, מניעה, לימוד וטיפול בהפרעות מנטליות.

מה זה פסיכיאטר למבוגרים?

פסיכיאטר למבוגרים מתמחה בהפרעות ומצבים פסיכיאטריים אצל מבוגרים מעל גיל 18.

מדוע לבחור פסיכיאטר על פני פסיכולוג או מטפל אחר?

בנוסף להכשרה בפסיכותרפיה, פסיכיאטר מבצע הערכה על מנת להמליץ על טיפול תרופתי ורושם תרופות במידת הצורך.

מתי יש צורך בטיפול תרופתי?

מגוון מצבים פסיכיאטריים הם תוצר של הפרעה ביוכימית או פיזיולוגית שניתן לאזן באמצעות תרופות. לעתים טיפול תרופתי יכול גם ללוות ולהעצים טיפול פסיכולוגי או טיפול משמעותי אחר.

האם התרופות בטוחות?

לפני שיקבע טיפול תרופתי כלשהו, תתבצע סקירה מלאה של יתרונות מול חסרונות בנטילת טיפול כלשהו. כל אפשרות טיפול חלופית תקבל תעדוף בטרם יותחל טיפול תרופתי. מרבית תופעות הלוואי כגון כאבי ראש, סחרחורות ובחילות הן קלות, נפוצות ויכולות להופיע באופן זמני בתחילתו של טיפול. מרבית התרופות העכשוויות בטוחות לשימוש במרבית קבוצות הגיל, הן לשימוש לטווח הקצר והארוך. לצד זאת מתבצע מעקב ובמקרה הצורך מתאימים מחדש את התרופה בהתאם לתגובה האינדווידואלית של המטופל/ת.

מהו משך הטיפול התרופתי הממוצע?

משך הטיפול משתנה מאדם לאדם. לעתים הטיפול נועד לסייע לסיים משבר ואז נוטלים אותו לפרק זמן מוגבל. לעתים הטיפול נועד למנוע משבר או הידרדרות ואז נוטלים אותו לתקופה ממושכת. תכנית הטיפול והמעקב "נתפרת" באופן אישי לכל אדם ואדם.

כיצד מתבצע הטיפול אצל ד״ר גרבר?

הטיפול מתבצע בצורה מקוונת, אישית, כאשר המטופל/ת בביתם, או במקום הנוח להם לשוחח. המקום והזמן יקבעו מראש, לנחיותם של המטופל/ת. המפגש מתבצע דרך מחשב או הטלפון הנייד, באמצעות מיקרופון ומצלמת וידאו. הפגישות הן פרטיות, ומאובטחות בטכנולוגיה ייעודית לכך ואינן מוקלטות.

צור קשר